WINNERS IN RED

Sunday January 12, 2020 

A. Earl Marriott 60 Princess Margaret 63

B. North Surrey 93 Salish Secondary 54

C. Pacific Academy 71 Fraser Heights 72

D. Clayton Heights 69 Khalsa Secondary 72

E. LA Matheson 110 Johnston Heights 77

F. Sullivan Heights 58  Frank Hurt 87

G. Panorama Ridge 75 Kwantlen Park 47

H. Enver Creek 74 Surrey Christian 75

Monday  January 13, 2020

1. Lord Tweedsmuir 85 Princess Margaret 50

2. Elgin Park 72 Surrey Christian 60

3. Guildford Park 48 Frank Hurt 47

4. Semiahmoo 83 Khalsa Secondary 48

Monday  January 13, 2020 (Pool B)

  1. Earl Marriott 78  Salish Secondary 74
  2. Pacific Academy 77 Clayton Heights 67
  3. Johnston Heights 80 Sullivan Heights 94
  4. Kwantlen Park 42 Enver Creek 43

Tuesday January 14, 2020

5. Queen Elizabeth 61 LA Matheson 54

6. Tamanawis 100 North Surrey 54

7. Southridge 76 Panorama Ridge 61

8. Fleetwood Park 81 Fraser Heights 37

Tuesday January 14, 2020 (Pool B)

5. Johnston Heights 75 Kwantlen Park 70

6. Earl Marriott 69 Pacific Academy 59 

7. Sullivan Heights 70 Enver Creek 56

8. Salish Secondary 79 Clayton Heights 69

Thursday January 16, 2020

9. Princess Margaret 73 Surrey Christian 53

10. Frank Hurt 91 Khalsa Secondary 49

11. LA Matheson 67 North Surrey 65

12. Panorama Ridge 69 Fraser Heights 76

13. Lord Tweedsmuir 63 Elgin Park 50

14. Guildford Park 81 Semiahmoo 80

15. Queen Elizabeth 49 Tamanawis 58

16. Southridge 48 Fleetwood Park 51

Thursday  January 16, 2020 (Pool B)

9. Johnston Heights 0 Salish Secondary 0 (5th PLACE)

10. Pacific Academy 0 Enver Creek (3rd 4th PLACE)

 

CHAMPIONSHIP

11. Earl Marriott 74 Sullivan Heights 86 (1st 2nd PLACE) 

 

Friday January 17, 2020 

17. Princess Margaret 56 Frank Hurt 72

18. Fraser Heights 86 LA Matheson 80

20. Semiahmoo 76 Elgin Park 52

21. Queen Elizabeth 65 Southridge 73 

 

(SEMI FINALS)

22. Lord Tweedsmuir 81 Guildford Park 66

23. Tamanawis 74 Fleetwood Park 57

 

Saturday January 18, 2019 

19. Frank Hurt 87 Fraser Heights 83

RCMP 59 Teachers 49

24. Semiahmoo 54  Southridge 73 (5th Place)

25. Fleetwood Park 61 vs Guildford Park 57 (3rd/4th Place)

CHAMPIONSHIP

26. Tamanawis 64 vs Lord Tweedsmuir 67

 MVP Lord Tweedsmuir #3 Jaeden Reid

 

 

Order of Finish:

1.  Lord Tweedsmuir

2.  Tamanawis

3.  Fleetwood Park

4.  Guildford Park

5.  Southridge

 

3 Point Champion:  Parvin Dhillon   FP

Most Sportsmanlike Team:   Elgin Park

Most Inspirational:  Thomas Olsen  Elgin

 

Most Valuable Player:  Jaeden Reid  LT. #3

 

FIRST All STAR Team:

Jackson Corneil LT     #13

Arbin Dhillon   Tam     #6

Tegbir Kainth   Tam    #20

Ravi Randhawa  FP   #1

Vincent Ubaldo   GP  #10

 

SECOND TEAM:

Jordan Gidda   Fr Hts

Josh Hamulus  LT

Harrison Hughes  SR

Marcellus Linnen   FHurt

Hamza Saqib   Sem